Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
OFSAA South Regional Track Championships
you RUN the place
May 28th-29th 2015 Brampton, Ontario, Canada
Report
Block
11 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2013 May 30th to May 31st
Results
Video
News
Photos
2015
126
2
2014
1
64
2
2013
1
3
1
2012
1
122
4
276
2011
1
121
2
37
2010
1
1
2009
1
1
2008
1
1
2007
1
1
2006
1
1
2005
1
1
2004
1
1
Media for 2013
Videos (
3
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2013 Results - OFSAA South Regional Track Championships
Jun 5th 2013, 8:12pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
Westlane Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
Lorne Park Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
St Augustine Secondary School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Sir Allan MacNab SS Track andField and Cross Country - Hamilton, Ontario
Thorold Secondary School Track & Field and Cross Country - Thorold, Ontario
Our Lady Of Mount Carmel Sch Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Nelson High School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
Heritage Christian-Jordan Stat
Robert F Hall Catholic School Track & Field and Cross Country - Caledon East, Ontario
John Cabot Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Kings Christian Collegiate Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Bishop Ryan Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
A N Myer Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
Clarkson Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Heart Lake Secondary School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
St Thomas More Cath Sec Sch Track & Field and Cross Country - Ancaster, Ontario
Eastdale Secondary School Track & Field and Cross Country - Welland, Ontario
St Francis Xavier Sec Sch Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Robert Bateman High School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
NIAGARA CHRISTIAN
Beamsville District Sec Sch Track & Field and Cross Country - Beamsville, Ontario
Glenforest Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
St Marguerite d'Youville Catholic Secondary School Track and Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Cathedral Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
St Paul High School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
Iona Catholic Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Notre Dame School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Ancaster High & Voc Institute Track & Field and Cross Country - Ancaster, Ontario
Ecole Secondaire Jean Vanier Track & Field and Cross Country - Welland, Ontario
St Joseph Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Abbey Park High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Smithville Distr
Great Lakes Christian High Sch Track & Field and Cross Country - Beamsville, Ontario
Father Michael Goetz School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Harold M Brathwaite Secondary School Track and Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Westdale Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
Holy Cross School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Erindale Secondary School Track and Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Fletcher's Meadow Secondary School Track and Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Hamilton Dist Christian Sch Track & Field and Cross Country - Ancaster, Ontario
Welland Centennial Sec Sch Track & Field and Cross Country - Welland, Ontario
St Marcellinus Secondary School Track and Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Notre Dame Secondary School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
Bca-Brampton
South Lincoln High School Track & Field and Cross Country - Smithville, Ontario
St Martin Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Chinguacousy Secondary School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
St Mary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
Laura Secord Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Loyola Catholic Secondary School Track and Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
St Edmund Campion Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Bishop Tonnos Secondary School Track & Field and Cross Country - Ancaster, Ontario
Notre Dame College Track & Field and Cross Country - Welland, Ontario
White Oaks Ctr For Science Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Assumption Secondary School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
St Michael Catholic Secondary School Tracka and Field and Cross Country - Bolton, Ontario
Waterdown District High School Track & Field and Cross Country - Waterdown, Ontario
The Woodlands School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
St Thomas Aquinas School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Barton Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
Governor Simcoe Secondary Sch Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Streetsville Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Mayfield Secondary School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Parkside High School Track & Field and Cross Country - Dundas, Ontario
Lakeshore Catholic High School Track and Field and Cross Country - Port Colborne, Ontario
Holy Trinity Secondary School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
M M Robinson High School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
Dr David Suzuki Public School Track and Field and Cross Country - Windsor, Ontario
E L Crossley Secondary School Track & Field and Cross Country - Fonthill, Ontario
St Paul School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Bramalea Secondary School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Sherwood Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
St Francis Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
John Fraser Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Humberview Secondary School Track & Field and Cross Country - Bolton, Ontario
Highland Secondary School Track and Field and Cross Country - Dundas, Ontario
Port Colborne High School Track and Field and Cross Country - Port Colborne, Ontario
Iroquois Ridge High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Burlington Central High School Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
Craig Kielburger Secondary School Track and Field and Cross Country - Milton, Ontario
Ridgeway & Crystal Beach Hs Track & Field and Cross Country - Ridgeway, Ontario
Gordon Graydon Mem Sec Sch Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Turner Fenton Secondary School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
St Jean de Brebeuf Catholic Secondary School Track and Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
St Catharines Collegiate Track and Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
St Aloysius Gonzaga School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Georgetown District High School Track & Field and Cross Country - Georgetown, Ontario
Milton District High School Track & Field and Cross Country - Milton, Ontario
Grimsby District Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Grimsby, Ontario
Oakville Trafalgar High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Orchard Park Secondary School Track & Field and Cross Country - Stoney Creek, Ontario
Garth Webb Secondary School Track and Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Pine Ridge Secondary School Track & Field and Cross Country - Pickering, Ontario
Mentor College Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Cardinal Leger Secondary School Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Hill Park Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
West Park Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Stephen Lewis High School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Christ The King Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Georgetown, Ontario
Bishop Reding Secondary School Track and Field and Cross Country - Milton, Ontario
Blessed Trinity Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Grimsby, Ontario
St Thomas Aquinas Sec Sch Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Cardinal Newman Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Stoney Creek, Ontario
Castlebrooke Secondary School Track and Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Fort Erie Secondary School Track & Field and Cross Country - Fort Erie, Ontario
Port Credit Secondary School Track and Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
St Roch Catholic Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Guido De Bres High School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
Denis Morris Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
St Joan of Arc Catholic SS Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Acton District High School Track & Field and Cross Country - Acton, Ontario
Dunnville Secondary School Track & Field and Cross Country - Dunnville, Ontario
RunnerSpace.com/OFSAA
Ascension Of Our Lord Sec Sch Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Thomas A Blakelock High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Saltfleet High School Track and Field and Cross Country - Stoney Creek, Ontario
St Michael High School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
Cawthra Park Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Brampton Centennial Sec Sch Track & Field and Cross Country - Brampton, Ontario
Westmount Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
Sir Winston Churchill Sec Sch Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Meadowvale Secondary School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
Corpus Christi Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Burlington, Ontario
Eden - St. Catherines
RunnerSpace.com/ON
Philip Pocock School Track & Field and Cross Country - Mississauga, Ontario
St Ignatius of Loyola CSS Track and Field and Cross Country - Oakville, Ontario
Glendale Secondary School Track & Field and Cross Country - Hamilton, Ontario
Invited groups
2013
OFSAA South Regional Championships
Meet Info
2013 Results - OFSAA South Regional Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
Jun 5th 2013, 8:12pm
OFSAA South Regional Track Championships
May 30, 2013 to May 31, 2013
Niagara Olympic Club, St Catharines, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Abbey Park
Acton
AN Myer
Ancaster
Ascension of Our Lord
Assumption - Burlington
Barton SS
Beamsville
Bishop P.F. Reding
Bishop Ryan
Bishop Tonnos
Blessed Trinity
Bramalea Secondary
Brampton Centennial
Brampton Christian Academy
Burlington Central
Cardinal Leger
Cardinal Newman - Stoney Creek
Castlebrooke SS
Cathedral
Cawthra Park
Chinguacousy
Christ the King
Clarkson
Corpus Christi
Craig Kielburger
David Suzuki
Denis Morris
Dunnville
Eastdale - Welland
Eden
EL Crossley
Erindale
ES Jean Vanier - Welland
Father Michael Goetz
Fletcher's Meadow
Fort Erie
Garth Webb
Georgetown
Glendale - Hamilton
Glenforest
Gordon Graydon
Governor Simcoe
Great Lakes Christian College
Grimsby
Guido DeBres
Hamilton District Christian
Harold M Brathwaite
Heart Lake
Heritage Christian
Highland
Hill Park
Holy Cross - St Catharines
Holy Trinity - Oakville
Humberview
Iona Catholic
Iroquois Ridge
John Cabot
John Fraser
Kings Christian
Lakeshore Cath - Port Colborne
Laura Secord
Lorne Park
Loyola Catholic
Mayfield
Meadowvale
Mentor College
Milton
MM Robinson
Nelson
Niagara Christian College
Notre Dame - Brampton
Notre Dame - Burlington
Notre Dame College - Welland
Oakville Trafalgar
Orchard Park
Our Lady of Mount Carmel
Parkside - Dundas
Philip Pocock
Pine Ridge
Port Colborne
Port Credit
Ridgeway-Crystal Beach
Robert Bateman
Robert Hall
Saltfleet
Sherwood
Sir Allan MacNab
Sir Winston Churchill - St Catharines
Smithville District Christian
South Lincoln
St Aloysius Gonzaga
St Augustine - Brampton
St Catharines
St Edmund Campion
St Francis Catholic - St Catharines
St Francis Xavier - Mississauga
St Ignatius of Loyola
St Jean de Brebeuf - Hamilton
St Joan of Arc - Mississauga
St Joseph's - Mississauga
St Marcellinus
St Marquerite d’Youville
St Martin's
St Mary's - Hamilton
St Michael - Niagra Falls
St Michael Cath - Bolton
St Paul - Mississauga
St Paul - Niagra Falls
St Roch - Brampton
St Thomas Aquinas - Brampton
St Thomas Aquinas - Oakville
St Thomas More
Stephen Lewis - Mississauga
Streetsville
The Woodlands
Thomas A Blakelock
Thorold
Turner Fenton
Waterdown
Welland Centennial
West Park
Westdale
Westlane
Westmount - Hamilton
White Oaks
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3000m
|
1500m Steeple
|
2k Steeple
|
80m Hurdles
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
400m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
Shot Put
|
Discus
|
Javelin
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
|
Pole Vault
Mens 100m Intellectual Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nicks, Eddie
St Augustine - B
12.67
-0.5
1
2
Ladd, Chandler
Lakeshore Cath -
14.20
-0.5
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Letts, Brandon
St Marquerite d�
11.13
-1.0
1
2
Egert, Nathan
Nelson
11.26
-1.0
1
3
Smith, Christopher
Clarkson
11.27
-1.0
1
4
Thompson, Leacroft
St Edmund Campio
11.39
-1.0
1
5
Marks, Jacob
Notre Dame - Bur
11.55
-1.0
1
6
Powell, Keysean
St Edmund Campio
11.55
-1.0
1
7
DeLuca, Nick
Ancaster
11.60
-1.0
1
8
Small, Kenya
Bramalea Seconda
11.97
-1.0
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Egert, Nathan
Nelson
11.37
-1.0
1
3
Thompson, Leacroft
St Edmund Campio
11.42
-1.0
1
5
Smith, Christopher
Clarkson
11.44
-1.0
1
2
Letts, Brandon
St Marquerite d�
11.54
-2.7
2
6
Marks, Jacob
Notre Dame - Bur
11.63
-1.0
1
7
Small, Kenya
Bramalea Seconda
11.65
-1.0
1
4
Powell, Keysean
St Edmund Campio
11.75
-2.7
2
8
DeLuca, Nick
Ancaster
11.76
-1.0
1
9
Bell, Twanell
Denis Morris
11.80
-2.7
2
10
Selman, Jaquan
Denis Morris
11.88
-1.0
1
11
Collins-Rei, Tyrell
St Mary's - Hami
12.00
-2.7
2
12
Kudlik, Kyle
Kings Christian
12.13
-2.7
2
13
Campbell, Danny
Governor Simcoe
12.42
-2.7
2
14
Kennedy, Nathan
Blessed Trinity
12.46
-2.7
2
15
O'Brien, Patrick
St Thomas Aquina
12.83
-2.7
2
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stanley, Jevante
St Thomas Aquina
11.47
-0.1
1
2
Lewis-Banto, Jaylen
Fletcher's Meado
11.57
-0.1
1
3
Snyder, Trent
Grimsby
11.66
-0.1
1
4
Agbeyegbe, Tosan
St Augustine - B
11.74
-0.1
1
5
McLung, Alex
Highland
11.83
-0.1
1
6
Skuse, Daniel
Bishop Tonnos
11.83
-0.1
1
7
Hamblett, Jesse
David Suzuki
11.85
-0.1
1
8
Parlev, Christopher
AN Myer
12.01
-0.1
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stanley, Jevante
St Thomas Aquina
11.56
-0.7
1
2
Snyder, Trent
Grimsby
11.61
-1.7
2
3
Lewis-Banto, Jaylen
Fletcher's Meado
11.63
-0.7
1
4
Agbeyegbe, Tosan
St Augustine - B
11.66
-1.7
2
5
Hamblett, Jesse
David Suzuki
11.76
-1.7
2
6
Skuse, Daniel
Bishop Tonnos
11.87
-0.7
1
7
McLung, Alex
Highland
11.90
-1.7
2
8
Parlev, Christopher
AN Myer
11.94
-0.7
1
9
Godard, Atreyu
Denis Morris
12.04
-0.7
1
10
Czach, Adam
Holy Trinity - O
12.05
-1.7
2
11
Bujold-Abu, Cordell
Meadowvale
12.19
-0.7
1
12
Bergen, Tohma Van
Robert Bateman
12.21
-1.7
2
13
Francis-Gra, Darius
Robert Bateman
12.24
-0.7
1
14
Lorraway, Nicholas
Iroquois Ridge
12.40
-0.7
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
10.84
+0.0
1
2
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
10.89
+0.0
1
3
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
10.93
+0.0
1
4
Dodoo, Roland
St Thomas Aquina
11.02
+0.0
1
5
Spike, Norris
St Augustine - B
11.02
+0.0
1
6
Decker, Shane
Denis Morris
11.04
+0.0
1
7
Palmer-Salm, Daniel
St Edmund Campio
11.10
+0.0
1
8
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
11.21
+0.0
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
10.94
-1.0
1
3
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
10.96
-1.0
1
5
Palmer-Salm, Daniel
St Edmund Campio
11.15
-1.0
1
6
Dodoo, Roland
St Thomas Aquina
11.21
-1.0
1
7
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
11.22
-1.0
1
2
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
11.23
-2.9
2
4
Spike, Norris
St Augustine - B
11.31
-2.9
2
8
George, Jabari
Denis Morris
11.37
-1.0
1
9
Decker, Shane
Denis Morris
11.37
-2.9
2
10
Augustine, Johnny
Notre Dame Colle
11.52
-2.9
2
11
Brannigan, Kelvyn
Notre Dame Colle
11.69
-2.9
2
12
Farquharson, Jeremy
Bishop P.F. Redi
11.72
-2.9
2
13
Francis, Matt
Denis Morris
11.75
-2.9
2
14
Bertrand, Kadeem
St Thomas More
11.94
-2.9
2
Mens 100m Visually Imp Blind
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McLeod, Adam
Lakeshore Cath -
16.92
nwi
1
Womens 100m Intellectual Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Najarian, Talin
Governor Simcoe
16.24
+0.0
1
2
Miszk, Julianne
St Michael - Nia
17.09
+0.0
1
3
Ehi, Amen
St Michael - Nia
18.12
+0.0
1
4
Rapaso, Maria
Bishop Ryan
20.10
+0.0
1
5
McCowell, Flynn
Bishop Ryan
28.55
+0.0
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajiroba, Mariam
St Augustine - B
12.37
-1.3
1
2
Rainford-A, Savanah
Denis Morris
12.62
-1.3
1
3
Samuels, Bryanna
Iroquois Ridge
12.71
-1.3
1
4
Hunnighan, Shanelle
David Suzuki
12.83
-1.3
1
5
Fontaine, Alysha
ES Jean Vanier -
12.99
-1.3
1
6
Butler, Kylie
EL Crossley
13.01
-1.3
1
7
Williams, Keara
Cawthra Park
13.10
-1.3
1
8
Sebasti, Antoinette
David Suzuki
13.55
-1.3
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ajiroba, Mariam
St Augustine - B
12.59
-2.0
2
2
Rainford-A, Savanah
Denis Morris
12.63
-0.6
1
3
Hunnighan, Shanelle
David Suzuki
12.87
-0.6
1
4
Samuels, Bryanna
Iroquois Ridge
12.90
-2.0
2
5
Sebasti, Antoinette
David Suzuki
12.92
-0.6
1
6
Fontaine, Alysha
ES Jean Vanier -
13.02
-0.6
1
7
Williams, Keara
Cawthra Park
13.06
-2.0
2
8
Butler, Kylie
EL Crossley
13.11
-2.0
2
9
Reid, Eboni
White Oaks
13.20
-0.6
1
10
Bolliger, Erica
Iroquois Ridge
13.25
-0.6
1
11
Wilson, Cheyenne
David Suzuki
13.36
-2.0
2
12
Foster, Kelly
St Mary's - Hami
13.39
-2.0
2
13
Murray, Cassidy
Blessed Trinity
13.47
-2.0
2
14
Beaulieu, Brianna
Corpus Christi
13.61
-2.0
2
15
Binotto, Monica
Ancaster
13.63
-0.6
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
12.30
-1.4
1
2
Armstrong, Zaria
Thomas A Blakelo
12.41
-1.4
1
3
Brenzil, Alexis
Welland Centenni
12.74
-1.4
1
4
Castello, Jermeka
St Marquerite d�
12.84
-1.4
1
5
Christophe, Hannah
Bramalea Seconda
12.97
-1.4
1
6
Vanzanten, Viktoria
Heritage Christi
13.08
-1.4
1
7
Brownell, Nicole
Ancaster
13.13
-1.4
1
8
Burnett, Chante
Acton
13.26
-1.4
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
12.54
-3.3
2
2
Armstrong, Zaria
Thomas A Blakelo
12.60
-1.2
1
3
Brenzil, Alexis
Welland Centenni
12.84
-1.2
1
4
Castello, Jermeka
St Marquerite d�
12.99
-3.3
2
5
Christophe, Hannah
Bramalea Seconda
13.02
-1.2
1
6
Vanzanten, Viktoria
Heritage Christi
13.19
-1.2
1
7
Brownell, Nicole
Ancaster
13.26
-3.3
2
8
Burnett, Chante
Acton
13.32
-3.3
2
9
Campagna, Dray
Burlington Centr
13.34
-1.2
1
10
Phillips, Thaliya
St Marquerite d�
13.41
-1.2
1
11
Maye, Ashley Kyei
Bishop P.F. Redi
13.45
-1.2
1
12
Orr_Campbe, Illicia
Burlington Centr
13.54
-3.3
2
13
Dubois, Marissa
Westdale
13.55
-3.3
2
14
Winter, Sophia
Hamilton Distric
13.56
-3.3
2
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Buchanan, Leya
Our Lady of Moun
12.13
+0.3
1
2
Stephens, Maya
St Roch - Brampt
12.24
+0.3
1
3
Russell, Natasha
Gordon Graydon
12.47
+0.3
1
4
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
12.48
+0.3
1
5
Wedderburn, LeShe
St Edmund Campio
12.69
+0.3
1
6
Simpson, Savannah
Bishop Tonnos
12.71
+0.3
1
7
Carriero, Alex
AN Myer
12.83
+0.3
1
8
Orr-Campbe, Chantai
Burlington Centr
13.15
+0.3
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stephens, Maya
St Roch - Brampt
12.20
-0.3
2
2
Buchanan, Leya
Our Lady of Moun
12.42
+0.0
1
3
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
12.57
+0.0
1
4
Russell, Natasha
Gordon Graydon
12.57
-0.3
2
5
Carriero, Alex
AN Myer
12.74
-0.3
2
6
Simpson, Savannah
Bishop Tonnos
12.77
-0.3
2
7
Wedderburn, LeShe
St Edmund Campio
12.98
+0.0
1
8
Orr-Campbe, Chantai
Burlington Centr
13.03
-0.3
2
9
Rutka, Josie
St Jean de Brebe
13.21
+0.0
1
10
Vansydenbor, Denise
Guido DeBres
13.26
-0.3
2
11
Boekestyn, Brooke
Heritage Christi
13.28
+0.0
1
12
Ashley, Naomi
Saltfleet
13.33
+0.0
1
13
Thompson, Taylor
Bishop Ryan
13.40
+0.0
1
14
Reid, Amanda
Lakeshore Cath -
13.80
-0.3
2
15
Davidson, Kristen
St Jean de Brebe
14.24
-0.3
2
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
951586 views
Post to:
Post as:
Post
132 shares:
OFSAA South Regional Track Championships
,
A N Myer Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
,
Abbey Park High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
,
Acton District High School Track & Field and Cross Country - Acton, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for OFSAA South Regional Track Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2015
126
2
2014
1
64
2
2013
1
3
1
2012
1
122
4
276
2011
1
121
2
37
2010
1
1
2009
1
1
2008
1
1
2007
1
1
2006
1
1
2005
1
1
2004
1
1
Show 9 more
Hashtags
#ofsaa-south
#ofsaa
#south-regional
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!